9 stycznia 2014

The Phoenix

W planach jest rozpoczęcie fanficka fantasy. Zobaczymy, czy taka tematyka się sprawdzi, bo ci czytelnicy, którzy trwają razem ze mną na blogspocie przy Niewolnikach Uczuć i innych historiach wiedzą, że zwykłam trzymać się komedii i romansu z lekką nutką dramatu. Fantasy to jednak fantasy, nie każdy lubi to czytać.

Tytuł: The Phoenix ( Feniks )
Gatunek: Fantasy z nutką komedii, oczywiście wątki miłosne obowiązkowo. Fan fiction, ale w żadnym calu nie związane z 1D, tym razem k-pop, k-pop all the way. Nie będę ograniczać Feniksa do konkretnego zespołu, w tej historii występuje naprawdę dużo postaci. Oczywiste jest, że Feniks to AU, żaden z osobników w opowiadaniu nie będzie grał w zespole.

Fabuła: W Seulu istnieje Instytut, w którym młodzi ludzie uczą się jak kontrolować swoje nowo poznane umiejętności. Pewnego dnia pojawia się tam chłopak, którego zdolności przewyższają najśmielsze oczekiwania założycieli. Nie minęło dużo czasu odkąd Kim Kibum je odkrył, dlatego nie potrafi nad nimi panować, stwarzając zagrożenie sobie i otoczeniu.

Występują: m.inB.A.P, SHINee, EXO, 2NE1, GLAM plus bohaterowie od podstaw stworzeni przeze mnie, m.in. Lee Soojin.
Główni bohaterowie: Kim Kibum oraz Lee Soojin
Krótko o świecie przedstawionym: Instytut, niewiarygodne zdolności i te sprawy. Mam nadzieję, że efekt końcowy nikogo nie przerazi, a może i połączenie komuś się spodoba.
Kilka słów wyjaśnień: Bohaterowie nie będą żywcem wyjęci z życia i wklepani w historię. Imiona, ksywki, oraz wygląd większości zostanie zapożyczony, ale charaktery czy upodobania stworzone na potrzebę opowiadania, tak jak wiek/kolor włosów/inne błahostki mogą zostać zmienione. To raczej oczywiste, nie mniej jednak wolę rozwiać wszelakie wątpliwości. Ludzie różnie przyjmują fan fcintion, może dlatego chciałam od razu wszystko wyjaśnić, bo w końcu nie wiem jaki każdy z nich jest w realu, w kontakty między konkretnymi osobnikami nie wnikam, wszystko co znajduje się na tym blogu to czysta fikcja.

 Jeżeli ktoś będzie zainteresowany taką tematyką, to postaram się zrobić z tego coś dłuższego niż kilku-rozdziałowiec.

1 komentarz:

  1. Ojej! Tego się nie spodziewałam! ;o Nie mam pojęcia jak się w tym odnajdę, ale fantasy jak bardziej jestem za! Super sprawa. Coś odmiennego, a biorąc pod uwagę że piszesz to TY to magia na całego ;o ♥

    OdpowiedzUsuń